Wallade 11 ay önce
admin

Game of Thrones son bölüm savaş sahneleri neden karanlıktı?

Yayınlandığı ilk günden beri büyük heyecanla izlenen ve son sezonu için uzun bir ara verildikten sonra izleyici ile buluşan Game of Thrones'in 8.sezon 3.bölümünde savaş sahnelerinin karanlık olması birçok meraklısının eleştirisine sebep oldu.

Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm dizinin ilk yarısını kapatırken, 82 dakikalık bir bölümle bizlerin karşısında yer aldı. Yaklaşık 65-67 dakikası aktif şekilde savaşla geçen bu bölüm sonrası sosyal medya üzerinde izleyicilerin ağırlıklı olarak eleştirdiği bir durum vardı o da bölümün çok karanlık olmasıydı.

Karanlık savaş sahnelerine yanıt görüntü yönetmeninden geldi. 

İzleyicilerin bir kısmı detayları kaçırdığına ilişkin üzüntülerini dile getirirken, televizyon ayarlarını zorlayarak görüntüyü daha açık bir hale getirmeye çalışanlarda bu sebeple bazı noktalarda yaşadıkları teknik görsel bozulmalardan şikayetçiydi.

Görüntü yönetmenliğini üstlenen Fabian Wagner ise bu eleştirilere cevap verdi.

Wagner, “Pek çok kişi televizyon ayarlarını doğru noktaya getirmeyi bilmiyor. Aynı zamanda pek çok izleyici ne yazık ki diziyi küçük iPad’leriyle izliyor ki bu cihazların diziye hakkını verebilmesi imkansız.” dedi.

Wagner, aynı zamanda dizinin sinematik bir deneyim yaşatmaya odaklandığını söyleyerek, “Game of Thrones sinematik bir şov ve bu yüzden bu diziyi tamamen karartılmış bir odada sinemada gibi izlemelisiniz. Gece sahnesini tümüyle aydınlatılmış bir odada izlerseniz bu görüntüyü düzgünce görmeniz konusunda size yardımcı olmayacaktır.” dedi.

Bölümün gece çekimine rağmen neden bir parça daha iyi aydınlatılmadığı sorusu üzerine Wagner “Çünkü yapımcılar bunun karanlık bir bölüm olması gerektiğine karar verdi. Yıllardır pek çok savaş sahnesi izledik; gerçekten çok etkili ve karakterlere değer veren bir sahne için bunu hikayede çok eşsiz bir şekilde işlemeniz gerekiyor.” dedi.

Son bölümün bitimine arkada bekleyen Cersei ile mücadele verilecek olmasını hatırlatan bir tanıtım da yer aldı. Dizinin son üç bölümü ise önümüzdeki haftalarda yayınlanacak. 

Bunlarda ilginizi çekebilir

Game of Thrones'ta kameralar kayıtta olmadığında..

Gece Kralı gerçek hayatta nasıl görünüyor?

Game of Thrones 8.sezon 3. bölümde kimler öldü? (Spoiler içerir)

Dizi bitti Kristofer Hivju sakalını kesti

1
# Teknoloji&Oyun

Nier Automata 4 milyonuncu satışını kutladı

Mesut 10 ay önce
2
# Aktüel&Trend

İnternetin yeni çılgınlığı: At kafası

Burak 10 ay önce
1
# Tasarım&Dizayn

Klasik otomobillerden elektrikli otomobillere: E-icon

Burak 10 ay önce
3
# Dijital Sanat

Ünlüler tarihi tablolara uyarlanırsa..

Wallade 9 ay önce
1
# Mimari

Notre Dame'ın restorasyonu için 9 saçma fikir

Burak 10 ay önce