Wallade 11 ay önce

Game of Thrones son sezon son bölümde kimler öldü?

Dünya tarihinin şu ana kadar en çok izlenen dizisi olan Game of Thrones, son sezonu ile yine fırtına gibi esiyor. Ak Gezenler (White Walkers) ile Kışyarı'nda (Winterfell) yaşanması beklenen savaş nihayet gerçekleşti. Çok sayıda ölümle sonuçlanan savaştan sonra dizi Twitter'da ise en çok konuşulanların zirvesine oturdu. Game Of Thrones'un 8. sezon 3. bölümünde yaşanan savaşla da ölenler, kurtulanlar, dünyanın ve süper kahramanların geleceği netleşti.

Dizinin dün gece yayınlanan yeni bölümünde geçen bölümden bilindiği üzere Sansa Stark ve Tyrion Lannister'ın da aralarında yer aldığı pek çok kişi, güvenlik gerekçesiyle büyük savaş öncesi Stark ailesinin büyük mezarlarına girdi.

Kışyarı'nın kapılarında ise Jaime Lannister ve geçiğimiz bölümde Jaime tarafından şövalye ilan edilen Tarth'lı Brienne Ak Gezenler'i bekliyordu.

Bu esnada ekranlarda Jon Snow'un kurdu Ghost'un görünmesi ise dizinin hayranlarını oldukça mutlu eden anlardan biri oldu. Ghost ve Jorah, Dorthrakiler ile birlikte savaştaki yerlerini alıyor.

Öte yandan bu bölümde aynı zamanda Melisandre de geri dönüyor ve söylediği bir ilahi ile Jon Snow ile Daenerys'in ordusundaki herkesin kılıcı bir gece için olsa dahi alevlenerek Azor Ahai oluyor.

Dorthrakiler ile Ak Gezenler arasında yaşanan çarpışmanın ardından Dorthraki ordusunun neredeyse tamamı ölüyor ama Jorah ve Ghost sağ olarak kurtuluyor.

Drogon ve Rhaegal'ın alevleriyle çok sayıda Ak Gezen'in öldüğü savaşta Ak Gezen ordusu Tarth'lı Brienne ve Jaime Lannister önderliğindeki Lekesizler'e (Unsullied) saldırıyor. Yaşanan büyük savaşta Brienne ve Jaime yara alsa da sağ çıkmayı başarıyor.

Drogon ve Rhaegal'ın alevleriyle pek çok Ak Gezen'in öldüğü çarpışmada yaşanan bir olay ise dizi izleyicilerini şoke etti.

Daenerys'in Drogon'a "Dracarys" komutu vermesiyle Night King alevler arasında kaldı. İzleyiciler bu esnada Night King'in öldüğünü düşünürken Ak Gezenler'in lideri alevlerin arasından çıktı ve yönün Bran'e doğru çevirdi. (Dizide anlatıldığı üzere sadece Targaryen kanı taşıyanlar alevlerden etkilenmiyor) 

Stark hanedanın mezarında ise Ak Gezenler ordusu mezardakileri hedef alıyor ve Arya neredeyse tek başına mücadele ederek buradakilerin güvende olduğundan emin olarak ayrılıyor.

Dün gece yayınlanan bölümde Arya Stark izleyicilerden tam not aldı. Bran ile Theon'un yanına gitmek üzere mezardan ayrılan Arya ile izleyiciler Theon ile Night King arasındaki savaşı gördü.

Bu esnada Bran'i korumaya çalışan Theon hayatını kaybetti ve White Walker ile Bran karşı karşıya geldi. Bu esnada ise Ak gezenlerin sonunu getirecek olan Arya sahneye çıktı ve Night King'e saldırdı. Kısa süreli bir mücadelenin ardından Arya Stark, Valarian çeliği ile Night King'i öldürdü!

Binlerce parçaya ayrılan Night King ile Ak Gezenler ordusu da tek tek öldü ve Kışyarı'na destansı bir savaştan sonra derin bir sessizlik hakim oldu.

Büyük ve destansı savaş sahneleriyle şekillenen 3. bölümde Jon Snow ve Daenerys'in ordusu büyük kayıplar aldı. 

Dizinin sonunda ise akıllara arkalarında hazır ordu ile bekleyen Cersei geldi. Yayınlanacak yeni bölümde Cersei ile ağır yara almış bir Kuzey ordusu karşı karşıya gelebilir.

İşte Game of Thrones'in son sezon son bölümünde ölenler..

Night King ve Ak Gezenler, Viserion, Eddison Tollett, Melisandre, Leydi Lyanna Mormont, Leydi Alys Karstark, Qhono, Theon Greyjoy, Lord Beric Dondarrion, Ser Jorah Mormont ve Dorthrakiler ölenler arasında..

Kristofer Hivju sakalını kesti

0
# Mimari

Dışı seni yakar içi beni yakar dedirten ev

Wallade 11 ay önce
0
# Sanat

Dikiş sanatı dedikleri bu olsa gerek

Wallade 11 ay önce
1
# Dijital Sanat

PhotoShop savaşları

Mesut 9 ay önce
3
# Sinema&TV

Gece Kralı gerçek hayatta nasıl görünüyor?

Burak 11 ay önce
2
# Teknoloji&Oyun

Sonunda uçan arabaları göreceğiz

Wallade 10 ay önce