Kulak çınlamasından nasıl kurtuluruz?

Kulak çınlaması verilere göre her beş kişiden birinde görülmekte. Bazıları bunu ya anlamıyorlar ya da bahsetmekten kaçınıyorlar. Peki kulak çınlamasından kısa sürede kurtulmak mümkün mü?

Başlangıçta son derece sinir bozucu bir rahatsızlık olan kulan çınlamasından kısa sürede kurtulabileceğinizi söyleyelim. Kulak çınlaması, uğultu şeklinde ya da cızırtı şeklinde olabilir. Su gürültüsü şeklinde de görülebilir. Tüm bu belirtiler "kulak çınlaması" olarak tarif edilir.

Daha kötüsü bazı kişilerde tedavisi mümkün olamayabiliyor. Yaşam standartlarını düşüren bu rahatsızlığın birçok nedeni olabilir. Birçok farklı yöntemle (cihaz, terapi ve ilaçlar) kulak çınlamasından kurtulabilirsiniz.

Ancak şimdi bahsedeceğimiz yöntemle birçok insan kulak çınlamasından kurtulduğu belirtiyor. Kulak çınlamasına sahipseniz ve aşağıdaki yöntem rahatsızlığını giderirse yorum yaparak belirtebilirsiniz.

İlk başta avuç içinizi masanın üstüne hizalayın. Daha sonra işaret parmağınızı orta parmağınızın üstüne aşağıdaki gibi bastırın. Tıpkı parmaklarınızı şıklatır gibi..

Daha sonra avuç içlerinizi kulaklarınıza hizalayın..

Son olarak ise ilk adımdaki şıklatma hareketini avuç içleriniz kulağınızda iken yapın. Bu hareketi 50 defa yapmanız gerekiyor.

Bu yöntemi kullananlar yöntemden sonra rahatladıklarını dile getiriyorlar. Çözüm geçici olabilir fakat rahatlamanızı sağlayacaktır. 

1
# Fotoğraf

2019'un en iyi nişan fotoğrafları belirlendi

Mesut 10 ay önce
2
# Teknoloji&Oyun

Siber Özgürlük Mümkün mü?

busratechwarn 5 ay önce
1
# Fotoğraf

Işığın savaşçıları..

Wallade 8 ay önce
2
# Fotoğraf

Dünyayı havadan yakalayan adam

Burak 8 ay önce
1
# Dijital Sanat

Geçmişin sanat simgeleri bugünün toplumunda nasıl görünürdü?

Burak 9 ay önce